Czy popcorn jest zdrowy?

Popcorn ma sławę jednej z najbardziej kalorycznych przekąsek. Czy tak jest naprawdę? W rzeczywistości ile popcorn ma kalorii?

Mity na temat popcornu

Do najczęściej powielanych mitów na temat popcornu jest informacja, że jest on bardzo kaloryczny. Tak naprawdę prażone ziarna kukurydzy, czyli popcorn, nie są specjalnie tuczące, a wręcz mają sporo wartości odżywczych takich, jak błonnik, mangan, witaminy i polifenole.

Niestety, wszystkie problemy i wynikająca z nich zła sława produktu są związane z dodatkami. Najczęściej prażona kukurydza jest serwowana z różnymi składnikami, które są różne w zależności od regionu świata. W Europie najczęściej jest to sól i masło. W Stanach Zjednoczonych oprócz masła, często podaje się go z sosem toffie, na słodko. Z kolei w rodzinnym Meksyku, z którego przekąska pochodzi, najczęściej występuje on z ostrą papryką.

Dodanie wyżej wymienionych składników sprawia, że popcorn zaczyna być niezmiernie tuczący, a wartość energetyczna może wzrosnąć nawet do 500 kcal na 100 gramów produktu. Z tego też powodu raczej nie jest polecany przez dietetyków.

Author: antenytychy.pl