Problem ze snem

Miewasz problemy ze snem? Budzisz się w nocy, nie możesz zasnąć lub chodzisz niewyspany?
Przyczyn zaburzeń prawidłowego snu może być naprawdę wiele i jeśli nie jest to jednodniowy przypadek w naszym życiu, powinniśmy udać się do lekarza oraz wykonać podstawowe badania.
Stres, jest to jedna z możliwości, stres powoduje wydzielanie kortyzolu ten wydzielany w zbyt dużych ilościach możemy powodować problemy z zaśnięciem, a w długiej perspektywie może spowodować wypalenie nadnerczy. Nadnercza jest to narząd odpowiedzialny za wydzielanie części hormonów w naszym organizmie m. in. kortyzolu oraz noradrenaliny, przy wypalonych nadnerczach wydzielanie hormonów jest zaburzone i to również może powodować problemy ze snem, gdyż wypalone nadnercza potrafią spowodować wyrzuty hormonów w momentach w których powinniśmy posiadać ich niski poziom (np. adrenaliny podczas snu) budzimy się wtedy z przyśpieszonym pulsem i wielkimi oczami.

 

Zatrucie organizmu, kolejny popularny powód ale w tym wypadku pogorszenia jakości snu. Objawami zazwyczaj jest zmęczenie bezpośrednio po przebudzeniu. Tym razem leczenie możemy zastosować, powinniśmy rozpocząć oczyszczanie z toksyn, możemy to zrobić za pomocą ziół oczyszczających, udając się do sauny lub na regularne treningi na siłownie.

Author: antenytychy.pl