Jaki jest koszt ustawienia anteny satelitarnej?

Odpowiednie ustawienie anteny satelitarnej to kluczowa sprawa, by móc bez zakłóceń oglądać telewizję. Należy trzymać się podstawowych zasad, zarówno przy jej ustawieniu, jak i wyborze miejsca montażu. Ustawianie anteny satelitarnej to wbrew pozorom trudne zadanie, bo trzeba posiadać sporą wiedzę o czaszach i konwerterach satelitarnych.

Koszty ustawienia anteny satelitarnej

Ustawianie anteny satelitarnej może zająć zarówno 5-10 minut, jak i nawet godzinę. Uzależnione to jest od indywidualnych cech danego budynku i jego przygotowania. Cena waha się często od 100 do 180 złotych za montaż.

Warto to zadanie zlecić profesjonaliście, ponieważ niedokładnie ustawiona antena lub niezastosowanie się do ważnych zasad może spowodować w przyszłości zakłócenia przy oglądaniu telewizji.

Ustawianie anteny satelitarnej – na czym polega?

Na samym początku należy wybrać miejsce do montażu czaszy satelitarnej. Musi być ona umiejscowiona w wolnej przestrzeni. Oznacza to, że nie może znajdować się za murem, za drzewem czy inną przeszkodą terenową, która osłabi zasięg.

Dodatkowo jej odległość od dekodera nie powinna być większa niż 20, maksymalnie 30 metrów. Im bliżej, tym lepiej. Przed przyjazdem instalatora warto już mieć wybrane i przygotowane takie miejsce oraz kupione odpowiednie mocowania do czaszy, by zaoszczędzić czas sobie i instalatorowi.

Najtrudniejszym elementem jest samo ustawienie anteny – wybranie odpowiednich kątów czaszy i konwertera. Jest to kluczowa kwestia w jakości sygnału telewizyjnego i późniejszego braku problemów z przerywaniem sygnału przy gorszych warunkach pogodowych.

Należy to wiedzieć: dobrze ustawiona antena będzie działać cały czas – nawet podczas deszczu czy wiatru. Nie można sobie tłumaczyć gorszą pogodą przerywania telewizji. Oznacza to tylko jedno – antena została źle ustawiona lub po prostu przemieściła się i należy jej ustawienie poprawić jak najszybciej.

Author: antenytychy.pl