Sposoby na aranżację pomieszczeń starą cegłą – cegła z rozbiórki. Płytki ze starej cegły: cegła rozbiórkowa

Niezwykle popularnym elementem aranżacji pomieszczeń w ostatnich czasach stały się płytki ze starej cegły przypominające wiekowe już budynki z czerwonej cegły. Taka cegła rozbiórkowa nadaje nawet nowoczesnym wnętrzom dużo szyku i ekstrawagancji. Oto kilka pomysłów jak można wykorzystać czerwone i nie tylko płytki ze starej cegły:

-według nowoczesnego nurtu w dekoracji wnętrz jedna ściana w głównych pomieszczeniach takich jak salon, czy pokój do przyjmowania gości powinna się wyróżniać czymś szczególnym. Fajnym rozwiązaniem tutaj może okazać się wspomniana właśnie cegła z rozbiórki. Na takiej ścianie z powodzeniem możemy zawiesić dodatkowe dekoracje, jak na przykład zdjęcia, czy utrzymany w klimacie obraz, może to być też ściana, na której zawiesimy telewizor.

-doskonałym wykorzystaniem takiej cegły rozbiórkowej jest również obmurowanie nią kominka, bądź ściany kominkowej jeśli taki posiadamy w naszym domu. Taka aranżacja nada pomieszczeniu ciepłego i przytulnego charakteru, a chwile spędzone przy kominku uprzyjemnią niejeden zimowy wieczór.

-cegła z rozbiórki fajnie też udekoruje klatkę schodową nawet w najbardziej nowoczesnych budynkach. Niezależnie od tego, czy klatka jest otwarta, czy zamknięta na inne pomieszczenia możemy nadać jej dużo ciepłych tonów umieszczając tam takie cegiełki.

Author: antenytychy.pl