Płyta stropowa kanałowa sprężona. Jak urządzić strop.

Urządzenie stropu w swoim domu wymaga przemyślanych decyzji i zaczerpnięcia wiedzy na ten temat. Na odpowiedni strop gęstożebrowy składają się belki i pustaki, które winny być ułożone w odpowiedni sposób tak aby właściwie podtrzymywać kondygnację.

płyta stropowa kanałowa

Dobrym wyborem jest tutaj np. płyta stropowa kanałowa, która biegnie wzdłuż całego stropu zmniejszając zdecydowanie jego ciężar. Rozpiętość takich płyt może sięgać od 230 do 780 cm w długości oraz 90, 120 i 150 cm w szerokości. Nie tylko płyta stropowa kanałowa jest jednak dobrym zabezpieczeniem dla stropu.

płyty stropowe sprężone

Alternatywą są płyty stropowe sprężone. Zawierają około 1, 2m szerokości i w wysokości od 16 cm do 50 cm. Są one bardzo uniwersalne i odporne, np. na ogień. Płyty stropowe sprężone są wartościowe także z tego powodu, że można wewnątrz nich wykonywać otwory i wycięcia do przewodów wentylacyjnych. Montaże takich płyt nie stanowią wielkiego problemu i nie trzeba nad nim spędzać zbyt dużej ilości czasu. Płyty są nieodłącznym elementem architektonicznym, a ich właściwe wykorzystanie pozwoli na odpowiednie dopasowanie stropu do każdego rodzaju mieszkania.

Author: antenytychy.pl