Kraków w weekend – co warto zobaczyć?

Od czego zacząć zwiedzanie w Krakowie? Jeżeli kierunek weekendowego wypadu do Kraków to bardzo dobrze, można dobrze zjeść, odpocząć, zaczerpnąć inspiracji oraz po prostu zakochać się w tym mieście, odwiedzać częściej a kiedyś być może się przeprowadzić.

Warto będąc w sercu Małopolski odwiedzając rodzinę wybrać się z nimi na Rynek Główny.

Szczególnie wieczorem malownicze miejsce. Pewnie jeszcze dziś wrócę do tego wyjątkowego miejsca w tym artykule. Na drugim miejscu warto zobaczyć Kopiec Kościuszki, co prawdą wejście na sam szczyt Kopca zajmuję trochę czasu i może potrwać ponad godzinę jednak droga zdecydowanie wynagradza, między innymi mijamy zoo do którego można zaglądnąć. Na samym szczycie widok na Kraków i okolicę, można z tego miejsca także zobaczyć chociażby śnieg na Rysach i to w środku lata. Cała przygoda zapiera dech w piersiach.

Kraków z drugą połówką

Kraków to idealne miejsce na romantyczne spacery, nie dlatego, że inne takie nie są, po prostu panuję wyjątkowy klimat, gdzie jak nie w Krakowie można się przejść promenadą wzdłuż Wisły podczas zachodu słońca? Pytanie retoryczne, Bulwary Wiślane gwarantują niezapomniane wrażenia, do tego zachęcam aby zwieńczeniem była kolacja przy świecach na Barce. Na prawdę warto.
Zważywszy na to, że weekend to tylko 3 dni i niektórzy nie mogą sobie pozwolić na częstszy wypad niż raz na pół roku, to trzeba się ograniczyć i wybrać kilka miejsc które zobaczymy, samo serce Małopolski ma dużo więcej do zaoferowania niż miejsca tu wymienione. Dlatego jest tak ciekawe i chętnie odwiedzane. Kazimierz, Stare Miasto, są to miejsca w których życie nocne tętni a w ciągu dnia możemy nacieszyć oko barokową architekturą przenikającą się z nowoczesnością jak chociażby miejscami na Kazimierzu.

Wydarzenia kulturalne w Krakowie

Poza niesamowitymi przechadzkami na przykład w niedzielę można wybrać się do jednego z wielu kościołów nawet jeżeli ktoś nie jest wybitnie religijny to samo wnętrze chociażby Sanktuarium Bożego Miłosierdzia czy Bazyliki i Klasztoru Franciszkanów robi wrażenie, polecam także Katedrę Wawelską, w aktualnych czasach nie trafimy na wiele koncertów jednak gdy sprawa się unormuję pewnie tak owe wrócą do normy i warto także wtedy zaglądnąć na jeden z nich! Dla miłośników futbolu są dwa stadiony drużyn w ekstraklasie.
Wyjście do teatru, muzeum czy galerii sztuki wpływa na nasze zdrowie i lepsze samopoczucie a więc śmiało, choć wiem, że nie uda się tego wszystko zmieścić w jeden weekend to Muzeum Van Gogha jest wyśmienitym miejscem Sukiennice na wspomnianym wcześniej Rynku Głównym czy Muzeum Lotnictwa Polskiego. Teatr Juliusza Słowackiego z zewnątrz wygląda jak ewenement, bardzo ładny a na deskach często polskie gwiazdy, znani i szanowani aktorzy. Podsumowując Kraków jest i grzech go nie zobaczyć. Absolutnie wyjątkowe miejsce.

Jak się dostać do Małopolski?

Oczywiście na terenie Polski bez problemu można trasę pokonać blabla carem, busem, autobusem, pociągiem czy samemu wsiadając za kółko. Dla przybyszy zza granicy jest port lotniczy w Balicach. Tóż pod Krakowem więc bez problemu można znaleźć fajne miejsce i noclegi zaczynają się już od kilkudziesięciu złotych w hostelach.

Więcej o Krakowie na krakowianka.net.pl

 

Author: antenytychy.pl