Rodzaje paneli słonecznych – ogniwa, panele fotowoltaiczne. Kolektory słoneczne Szczecin

Pobudowałeś dom jednorodzinny w dużym mieście jak na przykład Szczecin, gdzie ceny za energię ciągle idą w górę i chcesz obniżyć koszty utrzymania swojego domu montując kolektory słoneczne, ale nie wiesz na co zwrócić uwagę. Bardzo popularne w ostatnich latach stały się właśnie takie panele fotowoltaiczne pozwalające na zmniejszenie kosztów ogrzewania domów. Przedstawię kilka podstawowych informacji, które pomogą Ci dobrać odpowiednie ogniwa fotowoltaiczne do swojego budynku.

Kolektory płaskie to najbardziej znane panele fotowoltaiczne, które montowane są zazwyczaj na dachu, bądź ścianie budynku, aby mogły pobierać jak najwięcej promieni światła. Te kolektory słoneczne są użytkowane całorocznie, trzeba się jednak liczyć z tym, że zimą efektywność działania jest znacznie mniejsza niż słonecznym latem.

Rurowe kolektory próżniowe to takie, w których stosuje się rury szklane jedno lub dwu ścienne, mogą one przewodzić energię za pomocą rurek grzewczych, lub za bezpośrednim przepływem energii.

Występują również płaskie kolektory próżniowe, których zadaniem jest jak zmniejszenie wydalania energii do minimum, tym samym zwiększenie ilości energii spożytkowanej do ogrzewania temperatury wody, lub domu.

Author: antenytychy.pl